Subscribe:Posts Comments

You Are Here: Home » Accommodation » Inheritor Resort

Inheritor Resort

Inheritor Resort

Inheritor Resort situated in Shengjin, is a touristic complex offered hotel, restaurant, beach, bar, swimming pool, night club and other activities all inclusive.

Is found close to the place named “smallest sand” behind the Marine station, surrounded by a hill with pine forest, while it lays along the Adriatic sea.

Inheritor Resort

Its position close to the sea and the hills behind offers a good spot for relaxed or more active but enjoyable summer holidays.

It offers comfort and quality facilities and as a result it is greatly suited for couple or family vacations an excellent beach. For the more active travelers the owners of the hotels can organize escorted walks in the surrounding hills an mountains.

The beach in front of the hotel is cared carefully and is reserved for its guests therefore you are always assured a spot.

The personnel of the hotel is friendly and will go out of the way to make your holidays enjoyable. / © Shengjini.com /

Photo Album

Inheritor Resort.2

Inheritor Resort.2

Inheritor Resort.3

Inheritor Resort.3

Inheritor Resort.4

Inheritor Resort.4

Inheritor Resort.5

Inheritor Resort.5

Inheritor Resort.6

Inheritor Resort.6

Inheritor Resort.7

Inheritor Resort.7


Visualizzazione ingrandita della mappa

20 Comments

 1. boro says:

  Please can you tell me how much does it cost for a room for seasons from 8 of June for the tourist people from Macedonia. Thank you Evropska top linija

 2. Artani KS says:

  can you please send me the cotact no, or describe me the conditions and prices, while i cannot find ani phone on web site

 3. Jetoni says:

  Pershendetje nga Prishtina,

  Mundesishte me dergoni nr kontaktues ose emailin ne te cilin mund te behen rezervimet.

  Flm

  Jetoni

 4. hysen fazliu says:

  CENI

  Pershendetje nga Prishtina,
  Mundesishte me dergoni nr kontaktues ose emailin ne te cilin mund te behen rezervimet.

  Flm
  Me respekt Hysen Fazliu Ceni

 5. L. says:

  Pershentje a mund ta kem nurmin e telefonit. Me duhet te kontaktoj me dike prej stafit te hotelit qe te marr me shume detaje rreth cmimit dhe ofertave qe keni?

 6. Diellza says:

  Pershendetje. A mund te kem ndonje numer kontaktues te kompleksit Inheritor per te marr me shume informata rreth tij ?

 7. jona says:

  JU LUTEM NJE NUMER KONTAKTUES PER REZERVIM

 8. arta says:

  Ju lutem a ka mundesi te me tregoni nje numer kontaktues dhe qmimet si jane sepse jam e interesuar te kaloj pushimet ne shingjin

 9. Doruntina says:

  Pershendetje
  A mund te kem ndonje numer kontaktues te kompleksit Inheritor per te bere rezervime..!!!

 10. bardha says:

  Pershendetje
  ju lutem mund te kem nje adrese e-maili per te kontaktuar ne lidhje me cmimet e ofruara per periudhen 01/07/2013-10/07/2013 ne resortin Inheritor
  faleminderit

 11. Petrit says:

  Pershendetje,
  Jam Petriti nga agjensioni turistik AltaVia ne Prishtine.
  Kam ndegjuar dhe miku im ishte keto dite tek ju dhe ka qene i kenaqur me te gjitha. Jam i interesuar per bashkepunim. Ju lutem me kontaktoni.
  Me respekt,
  Petriti

 12. Arben Bedra says:

  Miredita.
  Nje Shok ishte Trek juve,die na propozoi.

  Neve jemi 3 persona die nje femijeve 10 muajsh.
  Na nevojitet nje Apartament me dy Dhoma.
  Prej Dates 23- 27…d.m.th 4 nete.
  Ju lutemi te na tregoni se sa Eshte Qemimi per Person?

  Ju falemnderit

  Tel.003749-289446

 13. Ermarjo Zajsi says:

  Pershendetje. Ju lutem mund te me jepni nje numer kontakti ?

 14. Skender brahimaj says:

  Ju lutem 1 numer kontaktues per rezervim!!

 15. Naim Abazi says:

  Ju lutem mundesisht kerkoj nje dhome per qift, me pamje nga deti.. Nga data 19 deri me 23 gusht.
  Me respekt, naimi

  Tel: +37745400626
  naimabazi182@gmail.com

 16. atehere per muajin gusht
  qmimet jane 60 euro 70 euro dhe 90 euro 60 euro eshte ampertamenti 1+1 70 euro eshte apartamenti 2+1 dhe 90 euro eshte apartamenti 3+1 ne nuk kemi dhoma hoteli kemi apartamente si p.sh apartamenti 2+1 ka nje guzhine e cila ka te gjitha gjerat e pershtatshme per te gatuar brenda me frigorifer kondicioner etj.pastaj ka dhomen e te rriturve te femijeve dhe banjen po keshtu dhe me apartamentet e tjera ne cmim perfshihet cadra e plazhit dhe parkimi i makines nen toke faleminderit per mrekuptimin ju presim qe te vini me rrespekt Z.Angjelin Fusha Pronari 00355682088288 edhe 00355682071669 nr e rrezervimeve. edhe ju kerkojme ndjese per vonesen.

 17. A keni 3 dhoma nga 29 deri 1 shtator?
  Cmimi?
  Bedriu

 18. mundsisht nje mumer me kontaktu me juve per rezervim

 19. Baki says:

  Jam i interesuar per nje dhome hoteli per te kaluar pushimin ne hotelin tuaj nga data 21-27 qershor, ju lutem me njoftoni sa eshte cmimi per nje nate dhe cka perfshihet ne te. Une jam me guran dhe dy femije, 2 dhe 5 vjec.

  Flm.

 20. Naser Kosova says:

  Resort “Inheritor“ = Resort “Papastërtie, Arrogance dhe Kafshë shtëpie”

  Te nderuar, desha te ju theme ca fjale për eksperiencën time ne Resort “Inheritor” ne Shëngjin, Shqipëri.
  Me rekomandim te disa miqve te mi, unë se bashku me familjen time ishim ne Resort “Inheritor” ne Gusht 2014 ne vilen nr. 5, dhe qe ne ditën e pare u zhgënjyem shume me papastërtinë e dhomave. Pastrimi neper dhoma ishte sa për sy e faqe. Kemi qene te detyruar qe vete ta pastrojmë dhomën pas pastrueseve te hotelit, dhe qe ne ditën e pare ju kemi thene atyre te mos vijnë me tek ne se tash e tutje ne vete do ti pastrojmë dhomat tona.
  Kondicioneri punonte vetëm 2 here ne dite dhe ate nga ora 12.00 deri ne 16.00 dhe nga ora 20.00 deri ne 24.00. Mirëpo ata nuk e aktivizonin kondicionerin deri sa ndonjëri prej mysafirëve nuk shkonte ne recepsion te ju thoshte ta kyçin kondicionerin. Për sa dite unë kam qene mysafir ne te ate Resort me eshte dashur te shkoj çdoherë pas orës 12.00 dhe pas orës 20.00 qe te ju them ta kyçin kondicionerin ndërsa shkyçjen e kondicionerit e bënin para orës 16.00 dhe 24.00 bile një nate e kanë ndal ne ora 23.00. Natën e fundit shkova pas orës 20.00 ne recepsion te ju them qe ta kyçin kondicionerin dhe recepsionistja nuk dinte çka te bënte ta lëshonte kondicionerin apo jo dhe u kthye kah një grua shtatshkurtër dhe priste lejen nga ajo se çka te bënte dhe papritmas ajo u inkuadrua ne bisede me arrogancë dhe zë te larte duke me thene ”Kondicioneri eshte defekt, qelini dritaret, unë jam pronarja nese dua e lëshoj kondicionerin nese jo se lëshoj, unë beje çka te dua, etj, etj. Nuk mund te besoja se çka dilte nga goja e asaj gruaje. I thash ske faj ti por kemi faj ne qe vijmë ne këtë Resort. E lash duke ulëritur.
  Mos shkoni ne ate Resort se aty mund te infektoheni ju apo fëmit tuaj sepse ne ate Resort pranojnë edhe mysafir me kafshe shtëpie!!! Këtë e kam pare me sytë e mi ne vilen nr.2, ne katin e 2-te, dhoma nr.306. Aty ishte e vendosur një familje me një qen te madh, te cilit i dilnin jargë nga goja, nuk mund te besoja se ne ato dhoma lejohen edhe kafshët. Paramendoni, pas disa ditësh ju shkoni ne at dhome me fëmit tuaj ku me par ishte ai qene. Infeksionin e keni te garantuar.
  Te nesërmen para orës 09.00 ikëm nga i ashtuquajtur Resort dhe as qe deshëm te përshëndetem me stafin e recepsionit.
  Aq shume ma kanë rekomanduar at Resort e aq shume u dëshpërova me papastërtinë e dhomave, sjelljet arrogante te pronares dhe mbajtjen e kafshëve neper dhoma.
  Mos shkoni ne ate Resort se nuk ia vlen gjithë ato pare.

  Naseri
  Kosovë

Leave a Reply

© 2012 Shengjin Travel and Tourism · Subscribe:PostsComments · Designed by Theme Junkie · Powered by WordPress